F6 Dezinfekce oděvů

Kód: 6209
Neohodnoceno
Značka: KTH chem
699 Kč 578 Kč bez DPH

Jedná se o dezinfekci, která se používá v případě předchozího velmi silného znečištění oděvu, nebo znečistění biologickým materiálem. Velmi účinně dezinfikuje všechny vrstvy celého obleku

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dalším z řady F je produkt „F6“, jedná se o dezinfekci, která se používá v případě předchozího velmi silného znečištění oděvu, nebo znečistění biologickým materiálem. Velmi účinně dezinfikuje všechny vrstvy celého obleku a používá se vždy jako poslední krok údržby. Velmi vhodný na propocené části oděvu.

Prostředek řady „F6“ je finální dezinfekční a bělící prostředek na bázi kyseliny peroxooctové a peroxidu vodíku. F6 Zeva Super B je nepěnivý bezbarvý až nažloutlý oxidující roztok charakteristického zápachu po použitých surovinách.

Použití - když je potřeba

Dezinfekční prostředek ZEVA Super B, resp. F6 na bázi kyseliny peroctové je přípravek pro dezinfekci oděvu po znečištění biologickým materiálem. V případě, že byl oděv kontaminovám během zásahu např. krví, zvratky, hasič přišel do styku s pacienty s potencionálním rizikem přenosných infekčních chorob, atd. Velmi vhodný pro ošetření oděvu, který je delší dobu nepraný a extrémně propocený. Samotný pot je po určitém čase postupného rozkladu v oděvu nejen velmi nepříjemný - štípe a o odéru nemluvě, ale hlavně dokáže úplně ucpat membránu a tím činí oblek nefunkčním. Je neprodyšný a hasič se v něm potí ještě více.
Používá se během klasického pracího programu, současně s ostatními přípravky řady F, nejčasteji však s pracím prostředkem F5. Množství a teplota vody, která by měla být pro dezinfekci zvolena je přímo úměrná míře zašpinění. Obecně však platí, že pro dezinfekci oděvů je vhodnější zvolit vyšší teplotu vody 40 - 60st.

 

Unikátní technologie týkající se profesionálního ošetření hasičského zásahového oděvu, vč. rukavic, zásahové kukly a funkčního prádla a věcných prostředků. To jsou přípravky řady F od českého výrobce.

Tento systém byl koncipován přímo pro Hasičský Záchranný Sbor ČR a to na základě zcela konkrétních požadavků jednotlivých stanic. Ve spolupráci s HZS hl. města Prahy, byly po celou dobu vývoje konzultovány a testovány jednotlivé produkty, přímo na stanicích po požárech, technických výjezdech, atd. Extrémní znečištění po velkých požárech či kontaminaci ropnými látkami probíhalo jak na stanicích, tak v laboratoři naší chemické firmy. Několik měsíců současně probíhalo čištění více než 50-ti silně znečištěných zásahových obleků a rukavic pod dohledem vývojářů, tak i pod dohledem velitelů čet jednotlivých stanic HZS Praha.
Tím jsme ovšem neskončili. V tento moment se intenzivně pracuje na kontinuálním doplňování této řady o další čistící prostředky.Jednotlivé produkty se doplňují a jsou tvořeny tak, aby současně každý z nich vylepšoval, doplňoval a zesiloval účinek toho dalšího a ve výsledku společně dokáží vyčistit širokou škálu extrémního znečištění, které bylo doposud běžnými čistícími prostředky neúčinné.
 
Vhodné pro profesionální volně nastavitelné pračky, ale i pro klasické pračky určené pro domácnost.
 

Kompletní řada F obsahuje

F3 - předepírka pro oděv kontaminovaný ropnými látkami a oleji
F4 - přípravek pro předčištění reflexních pásků
F5 - mikroemulzní prací prostředek pro praní a dekontaminaci zásahových oděvů
F6 - ZEVA Super B - dezinfekční prostředek, pro dezinfekci oděvu po znečištění biologickým materiálem
F15 Multifunkční mikroemulze s dekontaminací pro čištění DT, vnitřní části přileb, zásahové obuvi, rukavic

Přednosti řady F:

  1. Funguji v pračce při nízkých teplotách 20-40 °C (i na silně zašpiněný zásahový oděv) a za krátkého času 25-35 minut
  2. Nízká spotřeba přípravků 
  3. Nepoškozují textilie, barvy, reflexní prvky a další součásti včetně hydrofobní úpravy použité v konstrukci zásahového oděvu hasiče
  4. Postupně obnovuje průchodnost par membránou, která se zhoršila vlivem předchozí nesprávné údržby 

Doplňkové parametry

Kategorie: Údržba a praní
Záruka: 2 roky
Obsah: 5 l
Váha: 5,2 Kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: