Motorová pila STIHL MS 194 T + řetěz ZDARMA!

Kód: 94106
Neohodnoceno
Značka: Stihl
8 990 Kč 7 430 Kč bez DPH

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi lehká benzínová pila STIHL MS 194 T pro péči o stromy o výkonu 1,4 kW. Je vybavena spolehlivým motorem 2-MIX, splňujícím normu Euro 5. Tato řetězová pila je určena pro speciální práce v arboristice a dalších činnostech při ošetřování stromů. Měli by ji používat pouze zkušení uživatelé vyškolení v tomto oboru.

 
Výhody STIHL MS 194 T
 
STIHL 2-MIX: ekonomický STIHL 2-MIX motor s technologií kanálů 1-in-4 má vysoký točivý moment v širokém rozsahu otáček. Řetězová pila ušetří až 20% paliva ve srovnání s konvenčním dvoutaktním motorem STIHL bez 2-MIX technologie. Emise z výfuku jsou nižší až o 50%.
Ruční palivové čerpadlo: ručním palivovým čerpadlem lze tlakem palce čerpat palivo do karburátoru. Tím se po delší provozní přestávce nářadí sníží počet zatažení za startovací lanko.
Zařízení pro napínání řetězu umístěné na boku: napínací šroub se ovládá zboku skrz kryt řetězky. To zabraňuje kontaktu pokožky s ostrým pilovým řetězem a hroty ozubeného dorazu.
Uzávěr nádržky pro snadné otvírání/uzavírání: patentované speciální uzávěry pro palivovou a olejovou nádrž. Nádrže, kterými je vybaveno motorové nářadí se dají rychle, bez použití velké síly a bez nářadí otevírat a opět uzavírat.
Antivibrační systém: silné vibrace v místě upevnění rukojetí motorového nářadí mohou při dlouhodobém používání vést k problémům s prokrvováním rukou a paží. STIHL proto vyvinul vysoce kvalitní antivibrační systém. U motorového nářadí s antivibračním systémem jsou v místě upevnění rukojetí vibrace, které vytváří motor a pracovní nástroj, významně snížené.
Výklopný hák: slouží k bezpečnému zavěšení pily při výškových pracích v korunách stromů.
Kompenzátor STIHL: regulační systém v karburátoru, se stará o to, že i přes stoupající znečištění vzduchového filtru zůstává výkon motoru, kvalita výfukových zplodin a spotřeba paliva po delší dobu téměř konstantní. Teprve když dojde k citelnému poklesu výkonu, musí se vyčistit vzduchový filtr. Tak je možné pracovat velmi dlouho bez údržby.
Matice krytu řetězky jištěné proti ztrátě: eliminace ztráty matic při výměně řezné garnitury. Přesná pozice matic vůči šroubům při montáži krytu řetězky.
Kryt řetězu jištěný proti ztrátě: kryt řetězu je upevněn přímo na víko řetězky, díky tomu je s pilou pevně fixován a spojen. Pracovník může kryt řetězu uvázat prostřednictvím oka k opasku. Tento kryt řetězu pokrývá i ozubený doraz pily, proto zabraňuje zranění a poškození řezné části pily.
Systém mazání řetězu Ematic: STIHL Ematic-System se skládá z vodící lišty Ematic, pilového řetězu Oilomatic a olejového čerpadla k regulaci množství nebo snížení dopravovaného množství. Díky speciální konstrukci lišty a řetězu se dostane každá kapka řetězového oleje tam, kde je jí zapotřebí k mazání. Spotřeba oleje se tak může snížit až o 50%.
Technika čtyř kanálů STIHL: čtyři přepouštěcí kanály uvedou směs paliva a vzduchu před zapálením do vířivého pohybu. Tak se palivo optimálně spálí a zvýší se výrazně účinnost motoru. Výsledek: menší spotřeba a vysoký točivý moment v širokém rozsahu otáček.
 

Technické parametry STIHL MS 194 T

Zdvihový objem: 31,8 cm³
Výkon: 1,4 kW
Otáčky při maximálním výkonu: 10.5 ot./min
Objem palivové nádrže: 0,27 l
Délka lišty: 30 cm
Dělení řetězu: 3/8 " P
Hmotnost: 3,3 kg
Hmotnost na jednotku výkonu: 2,4 kg/kW
CO2: 896 g/kWh
Hladina akustického tlaku: 100 dB(A)
Hladina akustického výkonu: 112 dB(A)
Hodnota vibrací vlevo: 3,6 m/s²
Hodnota vibrací vpravo: 3,6 m/s²


Bezpečnostní pokyny stanovené STIHL jsou obsaženy v návodu k použití stroje. Návod je ke stažení v sekci Soubory ke stažení. Motorové pily s horní rukojetí (T)  jsou určeny pouze pro vyškolené uživatele!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: