Detektor pohybu hasiče Dräger Bodyguard 1000

Kód: 1722019205723100
Neohodnoceno
Značka: Dräger
4 979 Kč 4 115 Kč bez DPH

Přístroj sloužící k ochraně zdraví a života osob. V případě náhlé nehybnosti nebo stavu ohrožení nositele jsou okamžitě upozorněni ostatní členové týmu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dräger Bodyguard 1000

Přístroj sloužící k ochraně zdraví a života osob. V případě náhlé nehybnosti nebo stavu ohrožení nositele jsou okamžitě upozorněni ostatní členové týmu. Osobní výstražný bezpečnostní systém Bodyguard® 1000 firmy Dräger vysílá pronikavé a zřetelné výstražné alarmy umožňující rychlé vyhledání postižené osoby, a to i v nejobtížnějších podmínkách.

Hlavní výhody:

Robustní, odolné provedení
Díky pevné a robustní konstrukci funguje přístroj Dräger Bodyguard 1000 spolehlivě i v nejnáročnějších podmínkách nasazení a v extrémním prostředí. Vodotěsný (IP 67) a odolávající teplotám od -30 °C do 60 °C.

Jednoduché použití, snadná údržba
Přístroj Bodyguard 1000 firmy Dräger nevyžaduje pravidelnou údržbu, je pouze třeba čas od času podle potřeby vyměnit baterii. Podobně jako jeho "starší bratr" Bodyguard 7000 se Bodyguard 1000 vyznačuje snadnou obsluhou: tlačítka umožňují spolehlivé ovládání i v rukavicích. Po zapnutí přístroj provede automatické interní testy. Neúmyslné vypnutí přístroje během zásahu je podle druhu provozního režimu znemožněno buď zasunutím identifikačního štítku nebo nutností stisknout dvě tlačítka najednou.

Dobře slyšitelné akustické a vizuální alarmy
Po 25 sekundách nehybnosti a pokud do dalších 8 sekund nedojde ke zrušení výstražného stavu, začne Bodyguard 1000 vysílat alarmové signály na pomoc rychlého vyhledání nositele v nouzi. Pohybový senzor lze podle libosti načasovat pomocí připojovacího modulu RFID a počítače. Dvě dobře viditelné podlouhlé LED mimoto dovolují lokalizaci postiženého i při snížené viditelnosti. Neustále pomalu blikající modré LED zajišťují členům týmu v akci nepřetržitou vzájemnou viditelnost.

Kompatibilní se všemi dýchacími přístroji s uzavřeným okruhem
Pomocí spony, která se zmáčnutím otevře, nebo zajišťovací karabiny se přístroj Bodyguard 1000 firmy Dräger dá rychle a bezpečně připnout ke kterémukoliv přístroji SCBA a na kterémkoliv místě: na rameni, k opasku nebo zádové desce.

Volba provozního režimu
Přístroj Dräger Bodyguard 1000 se dodává ve 2 základních provedeních umožňujících jeho ovládání buďto tlačítky nebo identifikačním štítkem využívaným v systémech řízení přístupu. (verze: pouze s tlačítkem, verze s klíčem a 2 tlačítky )

Datový protokol průběhu zásahu
Stejně jako přístroj Bodyguard 7000 disponuje i Bodyguard 1000 celým spektrem funkcí pro záznam dat. Prostřednictvím připojovacího modulu Dräger RFID a programu na bázi systému Windows lze tato data načíst do počítače.

Kontrola teploty během zásahu
Dräger Bodyguard 1000 je vybaven akustickým systémem kontroly okolní teploty, který se spustí při jejím rychlém nárůstu, nebo překročí-li teplota prostředí bezpečné meze, takže další setrvání uživatele v tomto prostředí by již nebylo bezpečné.

Parametry:

Provozní doba:

  • nejméně 12 měsíců při běžném použití (30 minut za den v aktivním režimu)
  • nejméně 8 hodin alarmu (při plně nabité baterii)
  • nejméně 2 hodiny alarmu (po upozornění na „nízkou úroveň nabití baterie“)

Certifikáty : 

  • EN 137:2006, Typ 2; BS 10999:2010; Směrnice ATEX – 2014/34/
  • eu / II 1 G Ex ia IIC T4 Ga / II 1D Ex ia IIIB T200°C Da / I M1 Ex ia
  • I Ma / Ta: –30 °C až +60 °C

Doplňkové parametry

Kategorie: Detektory
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 230 g (včetně baterie)
Rozměry (v × š × h): 100x70x40 mm
Alarm: 30 s dBA
Baterie: Lithiová baterie CR123 Panasonic (2 baterie)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: